U Svetom Križu Začretju odigrano finale kupa NSKZŽ

Na igralištu “Jedinstva” u Svetom Križu Začretju odigrana je finalna utakmica kupa Nogometnog saveza Krapinsko zagorske županije između Mladosti iz Zaboka i Radoboja. Prije početka utakmice kratak program izveli su Puhački orkestar “Ivo Tijardović” i Desiničke mažoretkinje. Nakon trogodišnje dominacije Gaja iz Mača, kup je osvojila momčad Radoboja nakon boljeg izvođenja jedaneasteraca 6 : 5. U regularnom dijelu utakmica je završila rezultatom 1 : 1.  Povela je momčad iz Radoboja golom Cigule iz jedanaesterca u 4. minuti, a izjednačili su Zabočani u 40. minuti golom Bunčeca.  Kako nakon 90 minuta utakmice nije bilo pobjednika krenulo se izvođenju jedanaesteraca. Pobjednik je odlučen kada je Škrlec obranio udarac Mihaljinecu. Ovom pobjedom momčad Radoboja po prvi puta u svojoj povijesti osvaja kup NSKZŽ. Po uzoru na Barcelonu, kapetan Dlesk je čast da primi pehar dao svom suigraču Hrvoju Merkašu koji se nedavno ozlijedio.  Momčad Mladosti je tako ispustila priliku da uz osvojeno prvenstvo, osvoji i kup. Delegat utakmice bio je Ivan Kučko, rodom iz Svetog Križa Začretja, koji se ovom utakmicom oprostio od aktivnog učešća u nogometu. Prgodni poklon prije utakmice predali su mu Stjepan Merkaš, predsjednik NSKZŽ i Povjerenik za natjecanje Branko Kušan. Suci utakmice Sokolić, Pešec i Pondeljak obavili su svoj dio posla bez grešaka, tako da su sudionici finala zajedno ostali na druženju u restoranu Dunav.

fotografije: foto studio “D”-Zabok, vl. Darko Dragčević