Četvrti dan Tjedna kulture, zabave i špota 2011.

Jučer je u Tjednu kulture, zabave i športa na igralištu NK “Jedinstva” odigrana prijateljska utakmica između Reprezentacije Hrvatske U-19 i Reprezentacije NSKZŽ u prvom poluvremenu i NK Jedinstva u drugom poluvremenu. Prije početka utakmice i u poluvremenu prisutne je zabavljao Puhački orkestar “Pačetanci”. Golove smo vidjeli nažalost samo u prvom poluvremenu. Povela je selekcija NSKZŽ iz opravdano dosuđenog jedanesterca. Vratar reprezentacije Banić srušio je kapetana Bunčeca u izglednoj prilici za gol. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kovačec. Izjednačio je Marko Pajač udarcem sa ruba šesnaesterca. U drugom poluvremenu domaće Jedinstvo iz Svetog Križa Začretja koje je u svojim redovima imalo nekoliko juniora odigralo je 0:0. Treba istaknuti da su na utakmici bili predsjednik HNS-a gospodin Vlatko Marković, glavni tajnik HNS-a gospodin Zorislav Srebrić i izbornik reprezentacije Hrvatske U-21 gospodin Ivo Šušak. Domaćin im je bio predsjednik NK Jedinstava gospodin Branko Ciglenečki. Za sve sudionike prigodan domjena sponzorski je omogućio Roses Designer Outlet u Restoranu Maxx. Na Trgu hrvatske kraljice Jelene održana je predstava za najmlađe: “Pažnja, pažnja dar s neba, vanzemaljac ili beba” koju su izveli članovi kazališta Šareni Svijet iz Zagreba. U Muzeju Žitnica održan je jazz koncert na kojem su nastupili “Local Jazz Combo” iz Svetog Križa Začretja, “BeBop sax quartet” i Jurica Vugrek, klavir. Na Trgu hrvatske kraljice Jelene održana je već tradicionalna dramska večer na kojoj su nastupili: Amatersko kazalište Sveti Križ Začretje, KUD “Lobor”, KUD “Selačka sloga” iz Donje Dubrave i “Kmeti” iz Pregrade. Na igralištu NK “Jedinstva” nastavljen je mininogometni noćni turnir.