Uspjeh “Zagorskih pčelica” na 12. Vrtićkoj olimpijadi

U subotu je u Zaboku na igralištu NK Mladosti održana 12. po redu Vrtićka olimpijada na kojoj je učestvovao i vrtić iz Svetog Križa Začretja. Dječaci i djevojčice takmičili su se u nogometu, bacanju loptice u dalj, skoku u dalj i trčanju štafete 4 x 25 metara i pojedinačno utrka na 50 metara.  Djeca iz našeg vrtića nastupala su pod imenom “Zagorske pčelice” i od 15 vrtića i oko 600 takmičara osvojili treće mjesto po rezultatima. Najbolji smo bili u muškom i ženskom nogometu gdje su obje ekipe osvojile prvo mjesto. U finalu su djevojčice pobjedile vršnjakinje iz Zabočke Zipkice 3 : 0, dok su dječaci također protiv Zipkice nakon vodstva 2 : 0 odigrali 2 : 2 i boljim izvođenjem penala osvojili prvo mjesto. Pojedinačne medalje osvojili su : Sara Završki 2. mjesto na 50 metara i Gabrijel Malogorski 2. mesto u bacanju loptice. Čestitke učesnicima, tetama i trenerima na uspjehu.