Četvrti dan Tjedna kulture, zabave i športa

U utorak je održana tradicionalna prijateljska utakmica između domaćeg Jedinstva i momčadi Dinama 2, kao uvertira u utakmicu na kojoj je momčad Dinama izborila Ligu prvaka. Utakmica je počela odlično za domaću momčad. Nakon kornera na drugoj stativi najbolje se snalazi Matija Balaško i glavom posprema loptu u gol za vodstvo Jedinstva. Veselje domaćina nije potrajalo predugo, jer su gosti izjednačili iz slobodnog udarca. Do poluvremena Dinamo je bio bolja momčad, ali Jedinstvo je borbenošću uspijevalo utakmicu držati zanimljivom. Rezultat na poluvremenu bio je 1:2 za goste. U drugom poluvremenu kada su treneri promijenili sastave, gostujuća momčad u potpunosti je preselila igru u kazneni prostor Jedinstva i postigla 9 golova za visoku pobjedu 1 : 11. Strijelci za Dinamo bili su: Badji 3, Fintić 2, Brekalo 2, Moro 2, Muhar 1 i Soldo 1. Na igralištu s umjetnom travom nastavljen je mininogometni noćni turnir. Zagići Jedinstva odigrali su prijateljsku utakmicu protiv vršnjaka iz Pregrade. Rezultat utakmice bio je 3 : 4 za goste. U vinoteci “Kapljica” dodijeljena su priznanja najuspješnijim vinarima. Ove godine titulu najboljeg vinara dijele sa jednakim brojem bodova Mirko Mokrovčak i Ivan Piljek Tauzek. Na pozornici na Trgu hrvatske kraljice Jelene po sedmi puta održana je Dramska večer kojoj je domaćin Amatersko kazalište Sveti Križ Začretje. Ove godine domaćini su se predstavili predstavom “Treća sreća”. Nakon domaćina nastupila je Kulturna udruga “Tomislav Franjić” iz Kalinovca s predstavom “Podravsko klupko”. Pred kraj gostujuće predstave na trenutak je počela kiša, ali publika je bila spremna i ostala na svojim mjestima s kišobranima ! Nakon predstave, zabavni program nastavljen je pod šatorom na igralištu Jedinstva uz grupu “AZ band”.