Radionica puhanja stakla i predstava „Reciklirana priča“ u školi

Nastavu iz prirode i  građanstva kao i ekološka znanja i kompetrncije o čuvanju okoliša učenici 1.-4. razreda naše škole učili su na drugačiji, zanimljiviji način. Pedagoginja je dogovorila suradnju sa tvornicom stakla Vetropack Straža, Hum na Sutli koji su sponzorirali predstavu za učenike kazališta „Svarog“, RECIKLIRANA PRIČA I RADIONICU PUHANJA STAKLA.  Edukativnu humorističnu  i interaktivnu predstavu o zbrinjavanju i recikliranju stakla sa elementima SF-a gledalo je 200 učenika  u našoj školi u utorak, 23. 02. 2016.  Nakon lijepe priče učenici su zaigrali kviz i pokazali znanje iz ekologije te su osvojili i nagrade sponzora. Druženje na radionicama puhanja stakla: „Djeca su prijatelj stakla“ održali smo  u srijedu, 9.03. 2016.za sve učenike razredne nastave.  Cilj radionice je bio  naučiti djecu kako treba postupati sa starim staklom te im ukazati na važnost recikliranja i odgovornog postupanja sa staklenim otpadom. Na  radionicama to poučavaju na zanimljiv način, uz demonstraciju puhanja stakla. Ovim spojem ekologije, tradicijske vještine i umjetnosti prenosimo djeci  vrijedne spoznaje kroz upečatljiv edukativni doživljaj. Na kraju se najaktivnijim učenicima podijele nagrade (bilježnice, mape, platnene vrećice..). Zahvaljujemo sponzoru tvornici Vetropack na poklonjenoj predstavi i radionicama!

Tekst i fotografije: Nevenka Sinković, pedagoginja škole