Mlađi pioniri Jedinstva pobjedili vršnjake iz Zaboka

U derbi utakmici 1. ŽNL mlađih pionira odigranoj danas prije podne u Svetom Križu Začretju gostovala je momčad Mladosti iz Zaboka. Utakmica je bila ogledni primjer kako bi trebale izgledati nogometne utakmice. Igrači, treneri, roditelji i sudac bili su na visini zadatka. Već u prvoj minuti golom Karla Hrastinskog (2002.) gosti dolaze u vodstvo. Domaći igrači koji su uz Tondach najveći kandidati za prvo mjesto, tada preuzimaju inicijativu i golom Denisa Pavića poravnavaju rezultat. Isti igrač zaslužan je da domaćini dolaze u vodstvo. U jednoj solo akciji gosti ga ruše u šesnaestercu i danas odlični sudac Filip Meglić opravdano dosuđuje jedanaesterac, kojeg u vodstvo pretvara Antonio Božiček. U drugom dijelu gosti preuzimaju inicijativu i iz jednog prekida Dino Hrastinski postiže pogodak za 2 : 2. Tada jedna i duga momčad pokušava sve da dođe do pobjede. Desetak minuta prije kraja utakmice akciju s desne strane najbolje je pratio Marko Vinski i postiže pogodak za pobjedu domaćeg Jedinstva. Čestitke svim sudionicima utakmice na fer i korektnoj utakmici, roditeljima na navijanju, a sucu na odlično obavljenom poslu. Dok je trajala utakmica u teretani su tradicionalno kao i svake nedjelje prije podne, odmjeravali snagu igrači (kartaši) bele.