Klara Sente nagrađena na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja!

  Konačno na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja imamo izvučenu i nagrađenu učenicu iz naše škole – Klaru Sente. 

     Kao predstavnice iz naše škole, u Zagrebu su na finalno izvlačenje Kviza u petak 15.11.2013. išle Nikolina Jerneić i Klara Sente iz 6.b razreda, u pratnji knjižničarke i općinskog knjižničara. One su se dobrovoljno prijavile na spomenuti kviz (o tome možete čitati u našim prijašnjim izvještajima na web-u škole) te su nakon čitanja zadanih knjiga i popunjavanja on-line obrasca izvučene u Zagrebu kao predstavnice naše škole koje su dobile mogućnost osvajanja dodatnih nagrada. Na Interliberu su u petak odabrale knjige kojima ih nagrađuje naša Općinska knjižnica iz Sv. Križa Začretja. Tu iznenađenju nije bio kraj jer je književnica Silvija Šesto Stipaničić  na finalnom izvlačenju izvukla našu Klaru kao jednu od deset nagrađenih čitača iz cijele Hrvatske. Svi smo ostali ugodno iznenađeni, Klara je preuzela svoju nagradu, a nakon toga je još uslijedilo njeno fotografiranje sa poznatim dječjim književnicama Silvijom Šesto i Sanjom Polak. Osim toga, uživali smo u predstavi Male scene “Debela” koja nam se jako svidjela, ali nas nije omela u namjeri da nakon Manifestacije odemo u Mc’Donalds – cure su birale, a petak je ipak bio dan u kojem smo ispunjavali njihove želje!  

     Djevojkama će njihove nagrade biti uručene na Završnoj manifestacji Mjeseca hrvatske knjige koja će se održati u Žitnici 25.11.2013. u 18 h!

     Očekujemo vas!