Obilježen je Međunarodni Dan obitelji

Međunarodni Dan obitelji obilježili smo u petak, 13. svibnja 2016., u prepunom predvorju Osnovne škole u Začretju, u organizacij Društva „Naša djeca“ Sveti Križ Začretje i uz podršku Koordinacijskog odbora koji vodi akciju Općina prijatelj djece. „Poruka je uvijek jasna,“ rekla je predsjednica DND-a Sveti Križ Začretje Nevenka Sinković, „obitelj je najvažnija i djeci nezamjenjiva, obitelj je i toplina i sigurnost, ljubav i snaga. Budućnost djeteta i budućnost društva, kvaliteta života sutra, sve leži u obitelji sada. Pružiti djetetu svoje vrijeme, igrati se i družiti, zajednički se smijati i uživati, to je danas najvažnije što obitelj treba dati djeci.“  Pozdravivši sve prisutne obitelji, istakla je  značaj Međunarodnog Dana obitelji koji se u svijetu obilježava od 1994. godine i važnosti obitelji u odrastanju djeteta. Naglasila je i važnost niza udruga naše općine koje svojim radom pružaju djeci Začretja  niz mogućnosti za kreativno i sadržajno provođenje slobodnog vremena. Naša općina i načelnik koji je prisustvovao obilježavanju, podržavaju sve aktivnosti i rad udruga za djecu pa je još mali korak da se dobije prestižni status Općina prijatelj djece, poručila je N. Sinković. Slijedio je bogat program u kojem su  nastupile male mažoretkinje, dječji zbor Cvrkutići, mali recitatori I.b razreda, a glavno događanje bila je kazališna predstava „Znakovi za najmanje“.  Glumac Hrvoje Zalar, kazališta „Smješko“ iz Zagreba uz pjesmu, glumu i u interakciji s prisutnom djecom zabavio je i roditelje i djecu, nudeći na duhovit način poruku o potrebnom oprezu u prometu i važnosti poštivanja znakova. Uslijedile su zanimljive radionice za roditelje i djecu koje je pripremila teta Vesna Petanjek iz predškole. Svoja znanja pjevanja, uz izazov mikrofona, samoinicijativno su pokazali hrabriji mališani. Uz glazbu, pjesmu i degustaciju kolača koje su ispekle mame, završilo je ovo tradicionalno druženje obitelji u našoj općini.

tekst: Nevenka Sinković