Kamo nakon osmog razreda i kako izbrati srednju školu?

U srijedu, 11. svibnja  odgovore na ova pitanja pokušali su pronaći svi prisutni osmaš i njihovi roditelji u OŠ Sveti Križ Začretje  gdje ih se okupilo stotinjak u želji da doznaju sve zanimljivosti  vezane uz dalje školovanje.  Pedagoginja škole pozdravila je sve prisutne i predstavila  predstavnike sedam srednjih škola naše županije:  SŠ Krapina, SŠ Oroslavje, SŠ Pregrada, SŠ Zabok, Gimnazija Zabok , ŠUDIGO, i SŠ Bedekovčina.  Prezentirali su zanimanja i usmjerenja koja nude njihove srednje škole  ZANIMLJIVIM PREZENTACIJAMA I FILMOVIMA  te tako   ponudili  osmašima niz novih i važnih informacijama. O deficitarnim zanimanjima u našoj županiji govorila je djelatnica  Zavoda za zapošljavanje iz Krapine, Melita Horvat Peh. Stipendije i siguran posao učenicima koji će izabrati zanimanja u graditeljstvu nudila je iz tvrtke Kamgrad iz Zagreba gospođa  Peruša .  O potrebi  za obrtnicima i o važnost obrta danas učenicima je govorila   predstavnica Obrtničke komore.  Nakon prezentacija učenici i njihovi roditelji obilazili su štandove i  s profesorima  iz Srednjih škola uživo  rješavali  dileme i tražili odgovore, uzimali propagandne letke i  zanimali se za dolaske na otvorene dane u pojedine škole.  Ovako organizirano profesionalno informiranje  i usmjeravanje već je postalo tradicionalno i najbolji je način pružanja  informacija učenicima i roditeljima koje čeka važna odluka za budućnost.

tekst i fotografije:  N. Sinković