Soroban olimpijada 2023.

Na praznik rada u zagrebačkoj osnovnoj školi Marina Držića održala se druga Soroban olimpijada. Ovo međunarodno natjecanje u japanskom brzom računanju, okupila je više od 130 natjecatelja. Ovakav način računanja uči djecu logičkom razmišljanju, razvijanje fokusa i koncentracije te ih upoznaje s japanskom kulturom.

Olimpijadi je nazočio japanski majstor sorobana te osnivač Japanske međunarodne Soroban organizacije Shungo Ko.

Soroban akademija održava se i u našoj općini kao izvanškolska aktivnost, a u koju su uključeni i neki naši učenici. Tako je njih petero, Viktorija Barić, Karlo Mokrovčak, Bartol Zagorec, Bruna Zagorec i Mila Zrinščak sudjelovalo u soroban olimpijadi te su dobili medalje za sudjelovanje, a Bartol Zagorec osvojio je i 3. mjesto u svojoj kategoriji. Osim naših učenika polaznica istog soroban tečaja je i učenica zabočke osnovne škole, Leona Vrančić, koja je osvojila 1. mjestu u svojoj kategoriji. Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima. Učenike je pripremao trener sorobana Damjan Zagorec.

https://magazin.hrt.hr/mladi/iako-je-praznik-ucenici-i-danas-uce-brzo-racunati-10748740